Team Mistral
team mistral

 Team Mistral zwany inaczej Grupą Szosową powstał w 1994 roku. Od tego momentu rozpoczeły się wspólne jazdy miłosników kolarstwa szoswego w naszym mieście. Od początku naszych cyklicznych spotkań (każda niedziela i dni świąteczne o godzinie 10-tej) spotykamy się na wiadukcie przy wyjeździe na Augustów.

 

Grupę tworzą ludzie którzy nie tylko razem jeżdzą na rowerze ale także bardzo często przyjaźnią się ze sobą. W grupie panuje spora rotacyjność, ciągle przybywają nowi uczestnicy niedzielnych wypraw.

Trzon drużyny od chwili powstania jest jednak niezmienny, tworzą go: Alek Pańko, Kazik Markowski, Wiesiek Gawryluk, Tomek Perkowski, Jakub Kurstak, i Darek Zakrzewski. Trochę później dołączyli: Andrzej Dryl, Tadek Antonienko, Marek Kwit (nasz mechanik), Adam Nowiński, Paweł Niechwiedowicz i Andrzej Gąsowski. Sa to ludzie którzy niezależnie od pogody (wiosna, lato, jesień i zima) zawsze są na zbiórce. Natomiast "Słonecznych" rowerzystów jest znacznie więcej. W okresie wiosenno-letnim peleton potrawi liczyć do trzydziestu uczestników.

 W okresie wiosenno-letnim jeździmy na rowerach szosowych, natomist w okresiem jesienno-zimowym na rowerach MTB. Wspólnie ustalamy trasę naszej eskapady. Ustalając trasę zawsze staramy się dopasować ją do większości. Bardzo często są trzy opcje, żeby każdy indywidualnie mógł dopasować sobie dystans.

Zbiórki są adresowane do ambitnych rowerzystów. U nas liczą sie chęci i tężyzna fizyczna, a nie lans rowerowy. My nie ważymy rowerów, my na nich jeździmy. Dowodem na to jest nasz wysoki poziom sportowy.


 Grupa Mistral bierze czynny udział we wszystkich imprezach rowerowych odbywających się na naszym terenie. Strartujemy z sukcesami w maratonach i wyścigach szosowych. W tym roku udało nam się wygrać na maratonach: Maratony Kresowe, Skandia Lang Team, Legia MTB Maraton i Mazovia MTB Marathon.


 Spotykamy się nie tylko na rowerze, bardzo często widujemy się także "prywatnie". Często miejscem wspólnych spotkań jest nasz sklep.
 

 Zapraszamy Państwa do nas.
 Team Mistral